Studující návštěvníky Rock for People podporuje
Festival Rock for People zásobuje

Chcete si RfP užít naplno? Přečtěte si pár doporučení
Abyste se na RfP cítili příjemně a bezpečně i letos, rozšířili jsme počet a rozsah servisu profesionální ochranky, zdravotníků a v neposlední řadě i hasičů. Již po čtvrté na letišti bude stejná parta lidí zajišťující vaši bezpečnost a hladký chod festivalu. 160 pracovníků ochranky se vystřídá na 112 pozicích a letos poprvé použijeme i termokamery, které monitorují neoprávněný vstupu do areálu.
Prosíme, dbejte rad a upozornění našich kolegů. Umožněte při vstupu prohlídku zavazadel, kontrolu handstripů a nevnášejte do areálu nápoje a jídlo a další zakázané předměty. Fotoaparáty budou i letos posuzovány dle velikosti – s většími objektivy branou nebudete moci projít. Stejně jako v mnoha jiných případech: jde jednak o bezpečnost dalších návštěvníků, stejně jako jsme omezeni smlouvami s mnoha zahraničními kapelami.
U návštěvníků se zvláštním zdravotním režimem (dietou) je situace samozřejmě jiná, tam budeme postupovat individuálně. Nechte doma cennosti a hlavně své mazlíčky – myslíme zvířecí. Do areálu je nelze vpustit.
Rock for People je za dveřmi a počasí nám přeje a snad bude přát. Proto si vám dovolujeme připomenout několik důležitých pravidel pro dlouhodobý pobyt na slunci a v horku: vezměte si čepice, šátky, ochranné krémy. Ti z vás, kteří mají zdravotní problémy, by neměli zapomenout své léky a zvláště pro astmatiky a alergiky je toto počasí problémové.
Nezapomínejte na pitný režim – tedy i ten nealkoholický. V areálu bude dostatečné množství festivalové vody a pitná voda je i v umývárnách. Viditelně označena bude Voda za hubičku – 1,5 l za 20 korun; letos by určitě neměla dojít, máme jí 2x více než loni.
Ještě pár slov k přítomnosti hasičů v areálu – jsou velkými pomocníky v každém počasí. V dešti čerpají vodu z míst, kde se vytvoří laguny a ve vedru kropí. Velmi rádi využíváme služby osvěžení kotle pod pódiem, ovšem respektujeme, že některé kapely si to během produkce nepřejí. Nicméně to není hlavní úkol hasičů, především zajišťují požární bezpečnost celé akce – a proto, aby se mohli věnovat jen příjemnějším činnostem, respektujte prosím zákaz rozdělávání ohňů v celém areálu, zvláště v kempu.
Pro lepší komunikaci mezi návštěvníky a festivalovým zázemím je zřízen Info Centrum.cz a Info Desk. Pokud se setkáte s problémem – neochota ochranky, problém se zdravotní službou, přetékající toalety, špatné jídlo ve stánku či cokoliv jiného -, prosíme, kontaktujte nás, buď v Info Centru.cz, nebo na Info Desku na telefonním čísle: 602 782 587. Vaše stížnosti se budeme snažit neprodleně vyřešit.
Bližší informace o všech službách nejdete ve Festivalovém průvodci.
Ten nejkrásnější festival nám všem přeje tým ochranky, zdravotníků a hasičů.
















