4–6/7/2017 Hradec Králové

Jaký dopravní prostředek zvolíte při cestě na festival, necháme na vás. Nastíníme vám alespoň možnosti, které se nabízí a jakých výhod lze využít. Souřadnice Festivalparku jsou 50° 15′ 11.99″N, 15° 50′ 42.99″E.

Autem (+ parkování)

Po dálnici D11 je Hradec Králové od Prahy vzdálený 100 kilometrů.
Pokud zvolíte k dopravě na festival Rock for People vlastní automobil, je nejprve nutné se dostat do Hradce Králové. Letiště Věkoše, kde se Festivalpark nachází, leží na severním okraji Hradce Králové. Cesta bývá kvalitně značena tabulemi „Festivalpark“ nebo „Rock for People“ ještě před příjezdem do města.
Pro elektronikou vybavené cestovatele dodáváme souřadnice: 50° 15′ 11.99″N, 15° 50′ 42.99″E.

Před tím, než vyrazíte na cestu, doporučujeme zkontrolovat festivalový Facebook, Twitter nebo dopravní zpravodajství v rádiu – zejména s ohledem na možné kolony nebo dopravní karamboly.

Na místě je možno zaparkovat na velkokapacitním parkovišti, které je střeženo festivalovou ochrankou. Za věci uložené nebo odložené v autě neručíme. Vzhledem ke kapacitě parkoviště doporučujeme přijet včas a vyhnout se možným komplikacím. Doprava v blízkosti areálu bude omezena, sledujte proto, prosíme, místní značení.

Aktuální možnosti parkovného včetně cen naleznete v sekci Vstupenky.

Vlakem

Zdaleka nejpohodlnějším způsobem dopravy na Rock for People je vlak. Na hlavní nádraží Hradec Králové se lze pohodlně dostat ze všech částí České republiky. I letos ve spolupráci s Českými drahami bude platit tarif Vlak+ Rock for People 2016. Tedy kupte zpáteční jízdenku na festival a jeďte zpět zdarma.

Při koupi u pokladny sdělíte, že chcete zpáteční jízdenku Vlak+ Rock for People 2016 a dostanete jízdenku se slevou 50% ze základního jízdného. Tarif se týká zpátečních jízdenek do stanice Hradec Králové hlavní nádraží. První den platnosti jízdenky může být kterýkoli den od 2. do 5. července, poslední den platnosti je vždy 6. 7. 2015.

POZOR!!! JÍZDENKY S TARIFEM VLAK+ ROCK FOR PEOPLE S PRODLOUŽENOU PLATNOSTÍ LZE KOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH ČESKÝCH DRAH, NIKOLIV PŘES ON-LINE PRODEJ !!!

Aby sleva platila, je nutné si jízdenku nechat označit razítkem na přední straně ve stánku Českých drah přímo v areálu festivalu. Pokud bude na jízdence razítko chybět, bude cestující nucen zaplatit za cestu zpět cenu, na kterou prokáže nárok. Slevu není možné kombinovat s dalšími slevami s výjimkou slevy pro děti do 15 let.

Upozornění pro všechny: je zcela nezbytné, abyste u pokladen požadovali tarif Vlak+ Rock for People 2016!!! Pakliže budete chtít jen jízdenku „do Hradce na ten festival“, pokladní nemusejí tarif pochopit. V případě jakýchkoliv problémů, pište na press@rockforpeople.cz.

Informace o spuštění prodeje jízdenek naleznete na webu Českých drah.

Autobusem

Do Hradce Králové jedou autobusy z celé republiky.

MHD

Návštěvníci RfP mohou využít při cestě na letiště linkové trolejbusy i autobusy Dopravního podniku města Hradec Králové. V bezprostřední blízkosti Festivalparku se nacházejí zastávky „Letiště“ (BUS č. 15 a 25), případně „U Lupínků“ v Hradci Králové-Pouchově (BUS č. 13). Ze zastávky Hlavní nádraží přímo jezdí linka č. 15 na zastávku Letiště, na zastávku U Lupínků č. 13.

Spolujízdou

Jednoduché, rychlé a levné spojení na festival ti nabízí spolujízda přes BlaBlaCar!

BlaBlaCar je největší komunita pro spolujízdu na světě. Spojuje řidiče s volnými místy v

autě a cestující na stejné trase. Díky spolujízdě ušetříš čas i peníze.

 

► Hledáš cestu? Vyhledej si požadovanou trasu v nabídce jízd, domluv se s řidičem a cestuj

na Rock for People, rychle a pohodlně.

► Nabízíš místo? Pokud do Hradce Králové bereš svoje auto, nabídni volná místa a domluv

se s cestujícími na sdílení nákladů.

Zpět na všechny informace