4–6/7/2018 Hradec Králové

Švédská  metalová  formace  Dead  By  April  se  na  podzim  vrátí  do  Prahy!  Původně  měla čtveřice  v klubu Futurum vystoupit již před Vánocemi loňského roku, ale ze zdravotních důvodů přerušili celé turné.  Nyní  tedy  vyrážejí  na  cesty  znovu,  a  protože  mezitím  stihli  vydat  své čtvrté  album  Worlds Collide, můžou se čeští fanoušci kromě osvědčených pecek těšit i na pořádnou dávku nové muziky.

Tím  ovšem  novinky  nekončí.  Kapela  totiž  dorazí  se  staronovým  zpěvákem.  Christoffera  „Stoffa“ Anderssona nahradil původní zpěvák a jeden ze zakládajících členů kapely Jimmie Strimell, který z kapely odešel v roce 2013 a kterého tehdy vystřídal právě Stoffe. Osvědčenou  kombinaci  screamu,  zpěvu,  elektroniky  a  kláves  představili  již  na  Rock  for  People Europe  v  Plzni  a  nyní  se  vrací  se  samostatným  koncertem v rámci  turné  k novému  CD.  Album Worlds Collide vyšlo 7. dubna na labelu Spinefarm Records.

Dead by April vznikli v roce 2007 s jednou hlavní myšlenkou, vymanit ze se ze škatulek a nenechat se svázat  pravidly  a  hranicemi žánrů. A  fungovalo  to.  Na  začátku  se  svezli  na  vlně  Myspace,  později  si jich všimly i velké labely typu Universal Music Group a EMI Music Publishing, což vedlo v roce 2009 k vydání debutového alba Dead by April. Průlom pak nastal se singlem Losing you, který se rázem stal hitem.  Od  té  doby  kapela  koncertuje  po  celém  světě  a  dělí  se  o  podia  s kapelami  jako  Linkin  Park, Avenged  Sevenfold,  Slipknot  nebo  Disturbed.  V průběhu  let  se  sice  několikrát  změnila  sestava,  ale chuť  experimentovat  a  hrát  si  s žánry  tuhle  partu  z  Gothenburg  neopouští  ani  po  bez  mála  deseti letech a čtyřech vydaných albech.

Jako support Dead by April se představí kapela Siamese.

Vstupenky