4–6/7/2019 Hradec Králové

Irský trojlístek God Is An Astronaut už v květnu minulého roku na našem koncertu v Meet Factory dokázal, že spolu s propracovanou vizuální show umí vykouzlit strhující živé představení hodné nejvýraznějších post-rockových jmen.

Už od svého založení před 17 lety patří projekt dvojčat Nielse a Torstena Kinsellových doplněný dlouholetým bubeníkem Lloydem Hanneyem mezi přední instrumentální skupiny. Svoje výsadní postavení i srdce tisíců fanoušků si získali svým nezaměnitelným stylem – fúzí rockové instrumentace s éterickým a emocionálním zvukem, úchvatnou dynamikou a ohromující melodií. GIAA je také irský reprezentant showcaseového festivalu Eurosonic 2012.

Loni kapela přišla s novou v pořadí 9. deskou s názvem Epitaph, která je opět jiná, než ostatní. Změna směru kapely byla nevyhnutelná kvůli životním tragédiím, které se dotkly blízké rodiny kapely. „Epitaph jsme psali od srdce, ne hlavou“ prozradil o desce v rozhovoru pro server novinky.cz Torsten Kinsella. Tohle album prostě řekne hudbou víc než tisíc slov.