4–6/7/2019 Hradec Králové

Oči Marlona Branda figurují v písni Eyeless od Slipknot. Konkrétně ve větě: “You can’t see California without Marlon Brando’s eyes.” I po 16 letech od vzniku songu, dokázala tahle pasáž inspirovat rodící se pražskou kapelu natolik, aby podle ní svou skupinu pojmenovali.

Brando’s Eyes se začali formovat v roce 2015. Bubeník Martin Cvrk a kytarista Filip Staněk se rozhodli zabrousit do tvrdších žánrů, protože už jim nestačilo členství v rockové formaci CTM. Screaming si vzal na starost Honza Siro a melodické vokály si osvojil Honza Kaňka. V druhé polovině roku 2017 se kluci poprvé rozhodli vzít materiál ze zkušebny do studia a nahráli tři singly Wraiths, Take Me Away a zatím poslední Edge Of The World.

Žánr Brando’s Eyes by se dal vystihnout jako post hardcore, ale tak jednoduché to není. Sami členové nacházejí ve své tvorbě prvky metalu, HC i punku. Nepřeslechnutelné jsou vlivy kapel jako Architects, Deftones, Beartooth, ale i mnoha dalších.

Pokud jste fanoušky tvrdší hudby, určitě si je nenechte utéct. Jejich hutný, precizní zvuk a nápady, za které by se nemusela stydět ani leckterá zahraniční kapela, vás okouzlí!