4–6/7/2018 Hradec Králové

Připravte se na pořádnou lekci poctivého hardcore – do Hradce míří Comeback Kid. Kapela, která se dnes řadí k páteřním jménům kanadsko-americké HC scény, vznikla v roce 2000 původně  jako boční  projekt  Andrewa  Neufelda  a  Jeremyho  Hieberta,  agilních  muzikantů z docela  pestré  hudební scény  Winnipegu. Jméno  dostali  podle  titulku  v  místních  novinách: Comeback Kid byla přezdívka, kterou místní sportovní novináři přisoudili slavnému spoluhráči (a velkému vzoru) našeho Jaromíra Jágra Máriovi Lemieuxovi, když komentovali jeho návrat do NHL.

„Naším  cílem  bylo  udržet  a  posílit  intenzitu  a  energii,  na  kterou  jsme  byli  zvyklí z našich  předchozích bandůa od kapel, které jsme měli rádi. Zároveň jsme ale čerpali z devadesátkového  skate  punku  a  od  několika  dalších  melodičtějších  part,“ říká  k  tomu  zpěvák  Andrew Neufeld  a  dodává: „Chtěli  jsme  hrát tvrdou  muziku,  ale  do  vokálu  jsme  chtěli  dostat  víc melodických postupů, než je běžně u hardcoru zvykem…“ Tenhle postup se kapele osvědčil: vydala pět řadových alb a jeden živák s DVD, projela Severní i Jižní Ameriku, Evropu i Asii se stovkami koncertůa pódia sdílela s legendami i nadějemi žánru, mezi jinými s Madball, Sick Of It All, Four Year Strong, A Wilhelm Scream, Parkway Drive nebo Bleeding Through.

„Není lepší pocit i po všech těch letech, než stát na pódiu před lidmi, spolu s nimi se odpoutat a ponořit se do hudby,“ říká závěrem Neufeld. Je jisté, že tahle lekce poctivého kanadského hardcore přijde vhod i návštěvníkům letošního rock for People.