4–6/7/2018 Hradec Králové

Zářivá kariéra, miliony zhlédnutí na YouTube, vyprodaná turné, vystupování na těch největších světových festivalech, šílené koncerty a ještě šílenější párty – řeč je o Eskimo Callboy!

Šestice, která se dovedně pohybuje mezi metalem, hardcorem a elektronikou, se dala dohromady před sedmi lety v Castrop-Rauxel v německém Porúří. Má za sebou tři alba a úspěchy v Evropě, USA, Číně a Rusku, přičemž zcela výjimečnou pozici ikony zaujímají Eskimo Callboy v Japonsku.

Jejich styl je popisován jako metalcore řízlý post-hardcorem a eletronikou. Díky kořenům kapely v technu se objevuje také pojem electrocore. Jsou známí tím, že si v textech nekladou žádná velká omezení a tematicky se pohybují zejména v trojúhelníku (u nás bychom možná řekli spíše v kosočtverci) mejdan-chlast-sex. Sami svůj styl občas s nadhledem nazývají jako “porno metal”.  Kapela vyhrála kategorii Up & Coming německých Metal Hammer Award v roce 2013.

Teď se můžeme těšit, že i na Rock for People předvedou schopnost, za kterou si je cení fanoušci po celém světě: V jednom momentě si připadáte jako na blyštivé diskotéce, abyste se vzápětí ocitli uprostřed zpoceného moshpitu a po pár momentech stojíte pro změnu u baru v klubu a dáváte si dalšího panáka.