4–6/7/2018 Hradec Králové

Tahle rocková parta  se dala dohromady už před deseti lety ve Watfordu ve Velké Británii. Kde jinde, než na střední škole, kde se potkal kytarista (a pozdější zpěvák) Mike Duce s kytaristou Benem Sansomem. Brzy se objevilo EP a první album Far Q vyšlo v roce 2009. Druhé album World Record z roku 2011 potvrzuje úspěch toho prvního. Dalším krokem v kariéře je přechod k labelu Island Records v roce 2012 a následné vydání třetího alba Changing Tune. Toho si už všímá i legendární rozhlasový DJ Zane Lowe, a vánoční singl Merry Christmas (Wherever You Are) způsobí poprask prostřednictvím sociálních sítí.

Rok 2014 přináší další změnu, tentokrát průlomovou: Podpis smlouvy se Sony Music. Následují koncerty na velkých scénách prestižních festivalů, jako je Reading a Leeds Festival. Singl Here We Go v červnu nasazuje BBC Radio One a jejich čtvrté, tentokrát eponymní album, označil britský časopis Rock Sound za nejlepší album roku. V průběhu dalšího roku sílící pozici Lower Than Atlantis potvrzují úspěšné koncerty doma i v Evropě a singl get Over It se usazuje na 13 týdnů na špičce žebříčku prestižního časopisu Kerrang! Jejich dosud největší samostatné turné po Velké Británii korunuje vyprodaná londýnská hala Roundhouse.

Začátkem února letošního roku vydávají páté album Safe In Sound a v rámci velkého turné, které jeho vydání provází, se energičtí Lower Than Atlantis vynoří i na Rock for People.