4–6/7/2018 Hradec Králové

ONI je v japonské tradici pěkně vypečená potvora, zlomyslný démon mnoha tváří, jehož jediným smyslem je škodit a ubližovat. ONI z kanadského Ontária je progressmetalový band, kterého s jeho japonským jmenovcem spojuje kreativita a nepostižitelnost, ale na rozdíl od něj vnášejí do vší té brutality a násilí krásu a silné emoce. Do širšího povědomí publika se kapela dostala loni, když jela turné s finskou metalovou kapelou Children of Bodom.

Kanadská parta, která v létě poprvé dorazí na Rock for People, vznikla podle zpěváka Jakea Oniho proto, aby “zněla jinak než všechny ostatní”. Pánové se snaží vymanit se z klasického pojetí progressive metalu, a to hlavně použitím „drtivě těžkých a zákeřně melodických tónů“. Pozoruhodná je i skutečnost, že asi jako jediná metalová kapela na světě hrají na xylosynth.

Jake Oni kapelu založil v roce 2014 spolu s kytaristy Martinem Andresem a Brandonem Whitem, basistou Chasem Bryantem a bubeníkem Joem Greulichem. „Chceme, aby songy, které píšeme, někam posouvaly nejen nás, ale i naše fanoušky a vydržely test času”, říká frontman kapely, která zajímavě a originálně pracuje se progressmetalovými postupy známými od opor žánru jako jsou The Human Abstract, Protest The Hero nebo Between The Buried And Me. Na debutovém albu Ironshore spolupracovali s vynikajícím producentem Joshem Wilburem, známým ze spolupráce s Gojirou nebo Lamb of God. Ostatně právě jejich zpěvák Randy Blythe si na jednom tracku s ONI zahostoval.