4–6/7/2018 Hradec Králové

Tahle parta patří za velkou louží k dobře známým a populárním jménům, ale k tuzemským fanouškům si cestu ještě hledá. To se ovšem změní letos v létě, kdy poprvé dorazí do České republiky na festival Rock for People.

Kapela, která si jde s urputností berana za svým ideálem.. S úctou ke svým vzorům míchá originální směs hard rocku, alternativního metalu a post-grunge stylu. A k tomu navíc přidávají upřímnost, originalitu a energii v boji o přízeň fanoušků. To je Pop Evil, kapela, kterou již v roce 2001 založil Leigh Kakaty a kytarista a vokalista Dave Grahs, kteří hrají v kapele doposud. Spolu se sólovým kytaristou Nickem Fuellingem, basistou Mattem DiRitem a bubeníkem Hayem Cramerem tvoří kapelu, která nachází přízeň auditoria po celém světě: Za sebou mají čtyři studiová alba stejně jako řadu songů, které zabodovaly u fanoušků: Například hity Monster You Made a Trenches dosahují mnohamilionových shlédnutí na YouTube.

Naši posluchači jsou jako rodina, oni nám dávají energii a vstupují do naší muziky, a my jim to vracíme. Hudba nepatří výhradně jejím autorům, je to sdílená zkušenost, součást komunity, okamžik, kdy se spojíte na stejné vlně s dalšími” říkají na svém facebooku muzikanti. Schopnost s jakou se Pop Evil umí napojit na své fanoušky dosvědčuje i fakt, že jejich songy se hrají na stadiónech a v halách prestižních amerických sportovních klubů, jako jsou Anaheim Ducks, New Jersey Devils, Boston Bruins a kapele blízcí Detroit Red Wings, Tigers a Michigan Wolverines. O tom, že hudba Pop Evil spojuje a posiluje společenství pozitivně naladěných lidí, se přesvědčíme poprvé u nás v červnu na Rock for People.