4–6/7/2018 Hradec Králové

Sam  Alone,  vlastní jménem  Poli  Correia  je  muzikant z Quarteiry  na  jihu  Portugalska. Charismatický,  od  hlavy  k patě  potetovaný, zpěvák  a  kytarista  má dvě  hudební  identity – spolu  s  The  Gravediggers  hraje  na  svoji „Working  Class  Rifle“ otřískanou  kytaru  drsné protestsongy  s  kořeny  v  dylanovském  folku  60.  let.  Ještě  předtím  se  ale  etabloval  na  harcoreové scéně  ve  formaci  Devil  In  Me.

Oba jeho projekty  však  spojuje  zájem  o  obyčejné  lidi, kteří se potýkají s každodenními problémy: citovými, sociálními, existenčními.  Sam  Alone  &  The Gravediggers  nejsou  fascinování světem  celebrit,  únikovými  světy  náhražkových  lákadel:  Bez  velkého  filozofování zpívají  o  těch,  kteří  nejsou  ve světlech reflektorů a na  stránkách  lifestyle  magazínů. Podávají  ruku  všem  poníženým  a  utlačovaným  lidem, kteří bojují každý den o svoje místo na světě a hledají klopotně cestu k lepším zítřkům.

Vystoupí na festivalu v rámci ETEP – European Talent Exchange Programme. ETEP je iniciativa organizovaná Eurosonic Noorderslag, která podporuje evropský repertoár na festivalech, v rozhlase a napříč médii v Evropě.