4–6/7/2019 Hradec Králové

Rock for People hlásí: do Česka poprvé zamíří Sick Puppies! Tahle v Kalifornii usazená trojka s australskými kořeny je živoucím důkazem toho, že rock je jazyk univerzální a jeho sdělnost, údernost, energie a schopnost dostat fanoušky do varu nemá žádné zeměpisné, genderové ani jiné hranice. Emma Anzai vede kapelu od začátku se šarmem, sex-appealem a energií a Sick Puppies stačí prazákladní rocková sestava basa-bicí-kytara k tomu, aby si získali celý svět. Povedlo se jim to před jedenácti lety s hitem All The Same, který perfektně dotvořil kampaň Free Hugs, a jejich hudba umí obejmout, roztančit a dobít energii dodnes.

Historie téhle původem australské kapely se začala psát už v roce 1997, když se na jedné hudební škole v Sydney dali dohromady kytarista a zpěvák Shimon Moore a basistka Emma Anzai. Když pak přibrali do party i bubeníka, Sick Puppies byli na světě. Pravidelné koncertování napříč Austrálií jim zvolna přineslo mezinárodní povědomí, průlom ale přišel až když jim známý americký fotograf a rockový nadšenec Robert Knight poradil, aby se přestěhovali do Los Angles.

V roce 2006, už s novým bubeníkem, nahráli song All the Same, který se stal součástí mezinárodně veleúspěšné kampaně Free Hugs. V pořadí druhé (první na major labelu s mezinárodní distribucí) album Dressed Up As Life vyšlo v roce 2007 a znamenalo definitivní průlom, kapela se s konečnou platností usadila na americké i evropské hudební scéně. Následovala úspěšná alba Tri-Polar (2009) a Connect (2013) a nespočet výtečných koncertů, plných energie a nefalšovaného rockového drajvu. Filmový debut si kapela zažila v dokumentu Rock Prophecies z roku 2009, věnovaném příběhu fotografa Roberta M. Knighta, který stál za zlomovým momentem jejich kariéry. Zatím posledním album, které kapela vydala je Fury (2016).

V roce 2014 odešel z kapely zpěvák Shimon Moore. Zakladatelka, charismatická basistka a zpěvačka Emma Anzai ale neztratila elán a chuť do hraní, stejně tak jako její dlouholetý spoluhráč u bicích Mark Goodwin, a po delším hledání se k nim připojil nový zpěvák a kytarista Bryan Scott. V nové sestavě jim to skvěle šlape, o čemž už v létě Sick Puppies přesvědčí také fanoušky na Rock for People.