4–6/7/2019 Hradec Králové

Skvělá zpráva pro všechny fanoušky (a fanynky) indie rocku a ostrovní hudební scény, do Hradce Králové v létě totiž dorazí kapela, která si na špičce téhle scény dokázala během posledního desetiletí vydobýt své pevné místo – The Kooks!

Ti, kteří zažili legendární Rock for People v roce 2012, si určitě pamatují i tuhle britskou partu, které tehdejší „mordor“ přerušil skvěle rozjetý set. Pánové jsou dnes o šest let starší, ale pozitivní energii, přesvědčivosti a schopnost získat si fanoušky za ty roky rozhodně neztratili. Spíš naopak. Ostatně zpěvák a kytarista Luke Pritchard, kytarista a klávesista Hugh Harris, baskytarista Peter Denton a bubeník Alexis Nuñez vás o tom v létě přesvědčí sami.

The Kooks založili v roce 2004 čtyři studenti Brighton Institute of Modern Music a název si dali podle písně jednoho ze svých velkých vzorů, Davida Bowieho. Mezi další oblíbence mladých muzikantů tehdy patřili Rolling Stones, Bob Dylan nebo The Police. Debutové album Inside In/Inside Out v roce 2005 sklidilo velký úspěch a pecky jako Eddie’s Gun, Sofa Song, You Don’t Love Me, nebo zejména Naïve, a She Moves in Her Own Way zůstávají dodnes stoprocentními hity, se kterými se identifikují další generace fanoušků a zejména fanynek. A do seznamu hitovek od té doby přibyly další. Druhé album Konk dosáhlo až na první příčku britské hitparády a kapela se tak definitivně usadila na špičce britské scény, což potvrdilo i třetí album Junk of the Heart. V roce 2014 přidali další kvalitní album Listen a loni vydali kompilaci největších hitů The Best of… So Far, kterou provázelo mimořádně úspěšné evropské turné.Letos v létě přijedou pánové znovu na Rock for People. Očekáváme, že tentokrát jedinou bouří a smrští bude skvělý výkon kapely a odezva jejich rozparáděných fanoušků.