4–6/7/2019 Hradec Králové

Zpěvák, textař a kytarista Thom Artway patří aktuálně k nejuznávanějším mladým muzikantům české hudební scény. Ve své tvorbě dokonale propojuje moderní zvuk s klasickým písničkářstvím. Jeho skladby jsou podmanivé díky charakteristickému hlasu a jasně rozpoznatelným melodiím. Pro své posluchače vytváří hudebně emotivní svět s niternými texty a volně se inspiruje zejména britskými písničkáři.

V roce 2018 se představil nejen na legendárním festivalu Sziget v Maďarsku, ale také na zahraničních showcase festivalech (The Alternative Great Escape v UK, Waves Vienna ve Vídni, MaMA v Paříži nebo BUSH v Budapešti), dále zahrál ve Švýcarsku, Lucembursku, Nizozemsku, Polsku či Finsku. Na konci roku pak Thom vyrazil s kapelou na své první turné po Anglii a Skotsku.

Rok 2018 znamenal pro Thoma Artwaye především druhou autorskou desku nazvanou All I Know (Warner Music) a následné turné po ČR. Mladému muzikantovi se podařilo navázat na úspěšný debut Hedgehog (2016, Warner Music). Nahrávka All I Know je oproti prvotině rychlejší, objevuje se na ní více elektroniky a elektrických kytar. Za tento počin byl Artway nominován na cenu Anděl 2018 v kategorii Sólový interpret.

Thom Artway se řadí do generace písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na ulicích světových měst. Jako busker začínal u Lennonovy zdi v Praze na Malé Straně. V roce 2013 nahrál EP Still Standing Unknown. V té době také strávil pět měsíců v Austrálii, kde se věnoval cestování a pouličnímu hraní. První singl I Have No Inspiration (2015) zaznamenal obrovský úspěch. Stal se hitem a na více než rok a půl ovládl přední příčky českých hitparád. Za debutové album Hedgehog získal Thom hned dvě Ceny Anděl 2016 České hudební akademie, a to v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku. V červenci 2017 se stal výhercem v projektu Czech Fresh, který je zaměřen na podporu exportu české hudby a jehož cílem je představit umělce na mezinárodní hudební scéně.