4–6/7/2018 Hradec Králové

Three Days Grace Dva roky po úspěšné premiéře se na Rock for People vrací kapela, která brázdí svět pod současným  jménem téměř patnáct let. Energická legenda severoamerického post-grungeu a alt-metalu, kanadští Three Days Grace!

Banda, jejíž klipy a audionahrávky na YouTube registrují shlédnutí v počtech desítek a stovek miliónů, je stále při chuti a síle. Fanoušci po celém světě potvrzují, že je tahle kanadská kapela poté, co před pár lety osvěžila s novým frontmanem svůj projev i styl, v nejlepší kondici.

V roce 1992 se ve městě Norwood v kanadské provincii Ontario objevila kapela Groundswell, kterou založili zpěvák Adam Gontier, bubeník Neil Sanderson a basista Brad Walst. Vydala jedno album, zaujala místní publikum, ale v roce 1995 skončila. Muzikanti se však znovu setkali v roce 2003, tehdy již jako Three Days Grace. Stejnojmenné debutové album zaujalo daleko širší publikum, skladba I Hate Everything About You je katapultovala mezi elitní kapely a tři roky strávili na turné.

Rozporuplné zážitky z cest i osobní Gontierovy boje se závislostmi transformovala kapela do druhého alba One-X z roku 2006. Píseň Animal I Have Become se stala v tom  samém roce nejhranější rockovou skladbu v kanadských rádiích.

Kapela jejíž styl řadí ti, kteří si libují ve škatulkách k post-gurnge, alternative a nu metalu, pokračovala dále v úspěšné jízdě, s alby Life Starts Now z roku 2009 a Transit of Venus o tři roky později. Podstatnou změnou v historii Three Days Grace byl odchod zakládajícího člena a frontmana Adama Gontiera na začátku roku 2013. Jeho úspěšným  nástupcem se stal baskytaristův bratr Matt Walst,  který se podílel na novém velmi úspěšném albu Human, které vyšlo na podzim roku 2014. V následujícím roce Three Days Grace vyjeli kromě USA a Kanady také do Evropy. Nyní se opět vrací aby, i na potěšili své četné fanoušky i na letošním ročníku festivalu Rock for People.