4–6/7/2019 Hradec Králové

Volbeat. Jedno slovo. Jedna kapela. Jeden fenomén. Jeden unikátní zvuk.

Představujeme vám dánskou heavy metalovou kapelu, která je pravidelným headlinerem těch největších evropských festivalů jako jsou Graspop, Nova Rock nebo Greenfield. „Když mi přišel e-mail o velkém zájmu jedné z největších evropských kapel hrát na Rock for People, moc dlouho jsem nad tím neváhal,“ říká šéf Rock for People Michal Thomes a dodává: „Viděl jsem je před dvěma lety na německém Rock im Parku, který tehdy headlinovali po boku Red Hot Chilli Peppers a Black Sabbath. Je to skutečný fenomén a jejich popularita v Evropě je obrovská – v době jejich setu byly ostatní stage poloprázdné, všichni totiž museli vidět Volbeat!

Máme tu kapelu, která se rozhodla překonat hudební hranice a předsudky o škatulkách v hudebních stylech, rarita Volbeat totiž tkví v kombinací rockabilly, metalu a původního rock&rollu Elvise Presleyho nebo Johnnyho Cashe. I díky tomu získali v roce 2014 Grammy nominaci za song „Room 24“ v kategorii „Nejlepší metalová performance“ a prodali přes 2 800 000 hudebních alb.

Volbeat se dali dohromady v roce 2001 v hlavním městě Dánska, Kodani. Zpěvák a kytarista Michael Poulsen hrál nejdřív v death metalové kapele Dominus, ale po nějaké době měli tamní death metalové scény plné zuby a kapela se rozpadla. Poulsen pak s několika kamarády a dalšími bývalými spoluhráči založil právě Volbeat. Ostatně jméno kapely vychází právě z názvu třetího alba Dominus. Během let si prošli několika personálními změnami, v současné sestavě najdeme dva spoluzakládající členy – Michaela Poulsena a bubeníka Jona Larsena, potom kytaristu Roba Caggiana (ex Anthrax) a basáka Kaspara Boye Larsena. Na svém kontě mají celkem šest alb, tím zatím posledním je Seal the Deal & Let’s Boogie z roku 2016.